Amerika’nın yeni First Lady’si Melania Trump

Amerika’nın yeni First Lady’si Melania Trump
10 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 220 kez okundu.

Amerika’nın yeni First Lady’si Melania Trump oldu…

‘Modern Sindirella’ olarak anılan Melania’nın First Lady olduğu bir Amerika var.
Peki Melania Trump’a neden ‘Modern Sindirella’ deniliyor?
Melania, eski Yugoslavya, yeni Slovenya’nın Sevnica kentinde, araba satıcısı bir baba ve terzi anneden oluşan ortadirek bir ailenin kızı olarak doğdu.
Mimarlık eğitimi aldı, üstüne dört dil öğrendi. 1996’da “Burada ekmek yok, iyisi mi New York’ta modelliği deneyeyim” diyerek Amerikan rüyasının peşine düştü.
Modellikte başarılı da oldu. Ama şans, asıl iki sene sonra yüzüne güldü. Gece hayatını sevmeyen Melania’nın yolu, arkadaşının zoruyla gittiği dönemin popüler mekânı Kit Kat Club’a düştü.
Orada ikinci eşi Marla Maples’dan yeni ayrılan, dönemin en zengin, en güçlü ve en gözde ismi 52 yaşındaki Trump’la tanıştı.
Trilyoner işadamı, 28 yaşındaki modele ilk görüşte aşık oldu, ancak reddedildi. Şöyle anlatıyor Trump:
7_d

“Onu gördüm, vuruldum. Telefonunu istedim. Yanımda başka bir kadın olduğu için vermedi. Onu tuvalete kadar takip ettim, içeri bir kız arkadaşımı yollayıp yeniden istettim. ‘O versin’ demiş. Ev, iş, ne kadar numaram varsa verdim. ”
Melania, üç ayda Trump’ın Manhattan’daki gökdeleninde 100 milyon dolar değerinde, altın varaklarla süslü çatı katına taşındı.
9_d

Çift, aşklarının ilk dönemini bir hayli göz önünde yaşadı.
Beş yıllık ‘bol açıklamalı’ flört sürecinden sonra, çift Trump’a ait olan Palm Beach’teki 58 oda ve 33 banyosu olan ‘Mar-O–Lago’ malikânesinde evlendi.

14_d

Kaderin oyunu, düğünde Trump’ın rakibesi Hillary Clinton da yer aldı.

Melania’nın giydiği 600 bin TL değerinde Christian Dior tasarımı, tüm zamanların en ikonik gelinliklerinden biri sayılıyor
. Model, aynı gelinlikle Vogue dergisinin de kapağını süsledi.
15_d

Altı yıl sonra çiftin çocukları Barron’ı dünyaya getiren Melania, aynı yıl Amerikan vatandaşlığına geçti.
16_d

Çocuğunu ‘mütevazı’ yetiştirmeye çalışsa da, her gece oğluna kutusu 500 liralık havyarlı kremle masaj yaptığını da gururla anlatıyor.
İnsanın 100 milyon dolarlık bir jeti, yıllık 60 milyon dolar geliri varsa, 500 liralık krem ‘mütavazı’ gelir herhalde!
İlginçtir: Dış görünüşü ve imajı itibariyle ‘silik bir eş’ olmanın yanından bile geçmese de, Melania, eşinin seçim kampanyasında hep geri planda kaldı.
Bir ‘ben bilmem, eşim bilir’ durumu var. Üstelik Melania buna yıllar önce karar vermiş. 1999’da, Trump’la bir yıldır birlikteyken New York Times’a verdiği demece bakalım:
“First Lady olursam, geleneksel bir imaj seçerim. Jackie Kennedy ve Betty Ford tarzı destekleyen bir eş olurum.”
Görünen o ki, Donald Trump da Melania’nın ön planda olması için yanıp tutuşmuyor. Melania, bu zamana kadar olan kampanyalar sırasında sadece iki kez eşinin yanında bulunurken, Donald’ın kızı Ivanka, tüm etkinliklerde babasının yanında.
O, top model, iyi bir eş ve anne, kozmetik ve saat markası da kuran bir işkadını.
25_d

Parmağında 13 karatlık tek taş, hatta ‘tek kaya’yla moda haftalarında boy gösteren bir stil ikonu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git